Kommenteeri

Miks ja kuidas sündis pood Ait24.ee?

Alustan lugu kohe kaugemalt. Mul oli olnud pikka aega hinges soov suurendada munakanade arvu vanemate talus. Ühtäkki ehitasin suuremaks kanaaeda...
...ja tegin ettevalmistusi suurema hulga kanade toomiseks vanasse lauta, kus aegade algusest saati on olnud vaid paarkümmend kana (lisaks muudele taluloomadele).

Lisaks kanadele tuli tahtmine võtta omale vutid, sest imeliselt tore on väikeseid värvilise mune igapäev lauale tuua ja neid perega koos nautida.
Kogu plaan sai teostatud ja nagu ikka uutele "pereliikmetele" sooviks pakkuda täisväärtuslikku toitu.

Kui nokkasid on 100+, siis mitte kuidagi ei saa tagada kanale täisväärtuslikku vitamiinirikast toitu majapidamise toidujääkidest ja väikekartulist.
Seega hakkasin uurima Eestis müüdavaid munakanade söötasid. Otsingutes jõudsin omaenda hea sõbrani, kes on tänaseks toimetanud põllumajanduses paarkümmend aastat ning puutub igapäevaselt kokku Euroopa tipp söödatehnoloogiga ning mul tekkis tuline soov ja vajadus seda professionaalset teadmist targalt kasutada.

Ma ei ütle, et Eesti turul saadavad söödad oleksid halvad või sobimatud. Ei, need lihtsalt ei pruugi sobida kõikide söötmisharjumuste ja tingimustega.

Nädalad möödusid ning info ja söödaproovide vahetamised Euroopa tunnustatud lektori ja praktikuga (Jordi Rafael, Ecovet Economia Veterinaria, S.L.) järjest süvenesid. Omalt poolt sai kirjeldatud, millist tulemust soovin ja kuidas enamus Eesti munakana kasvatajaid ning harrastajaid linde peavad.
Lõpptulemuseks sain sellise sööda, mis tagab lindudele õige vitamiinide vajaduse, munakoor tugevneb, muna mõõtmetelt suurem, kanad omavahel rahulikumad.

Pikka aega katsetasin vaid seda oma munakanade peal ja täna julgen seda sirge seljaga soovitada kõigile.

Sellise teekonnaga jõudsin kokkuvõtteks e-poe valmimiseni, et ka Sinul oleks võimalik täisväärtuslikku sööta oma linnule ja loomale soetada.

Ahjaa, ununes veel lisada, et kogu selle protsessi käigus innustus ja soetas mu enda poeg isiklikud kanad, kelle eest hoolt kannab ja munad ise turustab - nokkade arv kasvas taas. Tore! :)

Vahvat sööda soetamist ja katsetamist!

Lisa kommentaar

Email again: